Author: | Category: Transporto Naujienos |

Jau greitai Baltijos jūroje turėsime laivų degalinių tinklą

Jau greitai Baltijos jūroje turėsime laivų degalinių tinklą

Tokiai iniciatyvai daugiausiai dėmesio rodo bendrovė „Klaipėdos nafta“. Pagal pirminį planą ši įmonė turėtų tapti viena iš lyderių, nes tai leistų gerokai išplėsti dujų terminalo panaudojimo galimybes.

Pagrindinis darbas, kurį reiktų padaryti, norint sukurti minėtą tinklą, – pastatyti dujų skirstymo stotį. Tokiam planui iš esmės jau yra pritarta – už tokią iniciatyvą pasisakė ir premjero vadovaujama SGD terminalo komisija.

Nors statyboms gali prireikti per 15 mln. eurų vis dėlto tikimasi, kad tai labai naudinga investicija, padėsianti greičiau ir efektyviau paskirstyti degalus laivams.

Įdomu tai, kad ši iniciatyva sutampa ir su Europos Sąjungos planais – siūloma griežtinti aplinkosauginius reikalavimus laivams ir pereiti prie ekologiškesnio kuro naudojimo – dujų. Per artimiausius penkerius metus Baltijos jūroje turi atsirasti suskystintų dujų rezervuarai.

„Klaipėdos nafta“, plėtodama laivų degalinių tinklą, bendradarbiaus su vokiečiais ir švedais, kurie jau turi nemažai patirties šioje srityje. Europos Sąjunga, tikimasi, jog finansuos ne mažiau kaip trečdalį projekto vertės.

Rekomenduojame
Naujas DHL siuntų terminalas Lietuvoje?
Kauno viešasis logistikos centras – viskas paruošta pirmojo etapo įgyvendinimui
Klaipėdos uoste pradeda statyti naują keleivių ir krovinių terminalą