Author: | Category: Transporto Naujienos |

IRU delegacija Rusijoje. IRU nuotr.

IRU delegacija Rusijoje. IRU nuotr.

IRU Rusijos spaudoje pranešė, kad dėl šalyje įvestų TIR sistemos apribojimų, Rusijos ekonomika patiria labai didelius nuostolius. Be to, apribojimai blogina verslo santykius ir ekonominę aplinką.

IRU teigimu, ši situacija skatina kapitalo nutekėjimą ir atgraso užsienio verslininkus investuoti Rusijoje. Tai šią savaitę pripažino ir Rusijos ūkio ministro pavaduotojas Andrejus Klepach.

IRU taip pat pristatė preliminarius ekonominių tyrimų rezultatus, kurie aiškiai rodo, kad nuolatiniai TIR apribojimai Rusijoje daro neigiamą įtaką vežėjų verslui. Didžiausius nuostolius pataria mažos ir vidutinės kelių transporto įmonės. Šiuo metu už privalomas nacionalines garantijas jos privalo sumokėti 3000-93.000 rublių už vieną automobilį, o ne kiekviena įmonė gali sau tai leisti.

IRU ragina atsakingas Rusijos institucijas kuo skubiau imtis veiksmų ir atkurti TIR sistemos sklandžią veiklą šalyje, kad dėl sistemos apribojimų nebūtų dar skaudesnių pasekmių šalies ekonomikai ir už Rusijos Federalinės muitinės tarnybos klaidas netektų mokėti paprastiems Rusijos piliečiams.

Šaltinis: Linava

Rekomenduojami straipsniai:
Rusija plečia TIR sistemos apribojimų teritoriją
Rusijos muitinė pralošė bylą Rusijos vežėjams
Patvirtino, kad Rusija pažeidė tarptautinę teisę