Author: | Category: Transporto Naujienos |

Umberto de Pretto, IRU generalinis sekretorius.

Umberto de Pretto, IRU generalinis sekretorius.

Vasario 11 d. Tarptautinės kelių transporto sąjungos IRU delegacija, kuriai vadovavo generalinis sekretorius Umberto de Pretto susitikime su Europos Komisijos atstovais įteikė Vilniuje Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos vežėjų asociacijų vadovų pasirašytą laišką adresuotą Europos komisarams Siim Kallas ir Algirdui Šemetai.

Apie būtinybę dar kartą atkreipti Europos Komisijos dėmesį į neišspręstą problemą Vilniuje susirinkę Baltijos šalių asociacijų vadovai diskutavo Vasario 10 d. „Manau, kad būtina dėti visas pastangas TIR sistemos ateičiai mūsų regione užtikrinti. Apie būsimus veiksmus kalbėsimės ir šią savaitę Ženevoje vyksiančiame IRU prezidiumo posėdyje“ , – teigia Algimantas Kondrusevčius, IRU prezidiumo narys ir asociacijos „Linava“ prezidentas.

Laiške pažymima, kad šių šalių vežėjai per metus atlieka apie 600 tūkst. kelionių  su TIR knygelėmis bei užtikrina sklandžią prekybą tarp Europos Sąjungos ir Rusijos. Nepaisant tarptautinių organizacijų paramos, TIR krizė Rusijoje tebesitęsia. Rusijos muitinės atstovai iki šiol neatsako į klausimą, ar TIR knygelės Rusijoje bus vėl naudojamos visoje šalies teritorijoje ir be jokių apribojimų. Europos Komisija raginama imtis visų įmanomų veiksmų, kad Rusijos muitinė aiškiai atsakytų į šį klausimą.

Europos Komisijos atstovai su IRU generaliniu sekretoriumi Briuselyje aptarė politines ir teisines priemonės, kuriomis būtų galima išspręsti TIR krizę Rusijoje. Susitikimo metu Europos Komisija patvirtino, jog jos tikslas yra išsaugoti TIR sistemą.

Šaltinis: Linava

Panašūs straipsniai:
TIR garantinės sistemos dalyviams
Ar nacionalinės garantijos išstums TIR knygeles?
Jungtinės Tautos reikalauja Rusijos nepažeidinėti TIR konvencijos