Author: | Category: Transporto Naujienos |

Günter Havlena/pixelio.de

Ir vėl nedžiugios naujienos mūsų vežėjams, nes šią žiemą smarkiai šoktelėjus dyzelino kainai, prognozuojama, kad jau 2012 metų pabaigoje jis gali būti brangesnis už benziną. Šiuo metu degalinėse dyzelino ir benzino kainos skiriasi vos 10 centų.

Naftos rinkos ekspertai jau ruošia vartotojus galimam kainų perversmui prognozuodami, kad Lietuvoje greitu metu benzino ir dyzelino kainos susilygins, kaip yra kai kuriose kitose šalyse. Dėl žiemos sezonui būdingos didelės dyzelino, kuris taip pat naudojamas šildymui, paklausos, šio kuro kainos šiuo metu yra rekordiškai priartėjusios prie benzino kainų.

Brangstantis dyzelinas sudomino Europos interneto lažybų bendrovę „Unibet“, kuri pasiūlė lažintis, ar iki 2012 metų pabaigos dyzelinas taps brangesnis nei populiariausias 95 markės benzinas. „Unibet“ portale teikiama net 57 proc. tikimybė ir lažinamasi santykiu 1,75-1,95, kad besibaigiant metams dyzelino ir benzino kainų svarstyklės persisvers į dyzelino pusę.

„Jau šiandien Lietuvoje dyzelino kainos yra labai artimos benzinui. Be to, sparčiai plečiasi dyzelinu varomų automobilių parkas – statistikos duomenys rodo, kad vien Lietuvoje jis paauga apie 3 proc. per metus. Tikėtina, kad metų pabaigoje dėl sezoniškumo dar labiau išaugs dyzelino paklausa. Tad realu, kad iki 2012 gruodžio dyzelinas taps brangesniu kuru, nei benzinas“, – sakė lažybų statymus ruošiantis „Unibet“ bukmekeris Anthony Cousins.

Šiuo metu 95 markės benzino kainos degalinėse siekia apie 4,7 lito už litrą, o dyzelino – apie 4,6 lito už litrą.

Ir vėl kyla retoriškas klausimas, ar galime dėl to tikėtis krovinių pervežimo kainų augimo…?

Šaltinis: www.vtv.lt