Author: | Category: Transporto Naujienos |

ESBO Ministrų Tarybos sesija

Gruodžio 6 d. Muitinės departamento generalinis direktorius Antanas Šipavičius dalyvavo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos sesijos atidaryme. Į dvi dienas Vilniuje truksiantį ESBO susitikimą atvyko JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton, Europos Sąjungos, Rusijos ir kitų valstybių vadovai iš daugiau nei 40 šalių.

Susitikime bus aptariami klausimai, susiję su užsitęsusiais konfliktais, tarptautinėmis grėsmėmis ir bendradarbiavimo su ESBO šalimis partnerėmis stiprinimu. Taip pat žadama tartis, kaip kovoti su naujomis grėsmėmis – kibernetiniu ir energetiniu saugumu, žmonių, ginklų ir narkotikų prekyba. Dėmesio turėtų sulaukti ir vadinamasis Arabų pavasaris – demokratiniai sukilimai ir protestai Šiaurės Afrikos šalyse.

Muitinės atstovai pagal kompetenciją dalyvauja šios organizacijos veikloje kovos su korupcija, efektyvaus sienų valdymo ir muitinės procedūrų supaprastinimų klausimais.

Taip pat Vilniaus Oro uosto muitinės posto pareigūnai kartu su kitų tarnybų atstovais prisidėjo  prie sklandaus ESBO Ministrų Tarybos sesijos dalyvių atvykimo organizavimo.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos muitinė