Author: | Category: Transporto Naujienos |

Dėl naujausių didžiagabaričių ir (ar) sunkiasvorio transporto vykdymo reikalavimų LenkijojeLietuvos Respublikos užsienių reikalų ministerijos konsulinis departamentas informuoja, kad nuo 2012 m. spalio 19 d. įsigaliojo 2011 m. rugpjūčio 18 d. įstatymas, keičiantis Lenkijos kelių transporto įstatymą (toliau – įstatymas): nuo šiol transporto priemonės (jų junginiai), kurių matmenys su kroviniu ar be jo ir (ar) ašies (ašių) apkrova ir (ar) transporto priemonės (jų junginio) leidžiama bendroji masė viršija maksimalius leidžiamus dydžius privalo turėti didžiagabaritinio ir (ar) sunkiasvorio vežimo leidimą.

Didžiagabaritinės ir (ar) sunkiasvorės transporto priemonės gali vykdyti vežimus tik su didžiagabaritinės ir (ar) sunkiasvorės transporto priemonės atitinkamos kategorijos išduotu leidimu. Didžiagabaritinėms ir (ar) sunkiasvorėms transporto priemonėms išduodami septynių kategorijų leidimai.

I ir II kategorijos leidimai išduodami dalomiesiems kroviniams vežti, tuo tarpu III-VII kategorijos leidimai išduodami nedalomiems kroviniams.

Sutinkamai su įstatymo 140 ab str. 1 punktu, didžiagabaritinės ir (ar) sunkiasvorės transporto priemonės vykimą be atitinkamo leidimo numatyta nuo 550 PNL iki 15 000 PNL bauda, priklausomai nuo transporto priemonės kategorijos bei pažeidimo rūšies.

Platesnė informacija apie pasikeitimus: http://www.gitd.pl/aktualnosci/item/65-pojazdy-nienormatywne

Teisės aktų bei prašymų gauti leidimus pavyzdžiai: http://www.gddkia.gov.pl/pl/18/przejazdy-nienormatywne

Šaltinis: Lineka

Panšūs straipsniai:

Mažiau biurokratijos didžiagabaritiniams pervežimams
Pavojingų krovinių pervežimas: aukščiausio lygio atsakomybė
Ateities kelias – skirtingų transporto rūšių integracija