Author: | Category: Transporto Naujienos |

E. Masiulis: Aziją ir Europą turėtų sujungti ekologiškos, saugios ir efektyvios transporto jungtys

Azijos ir Europos valstybės bendromis pastangomis sieks sukurti ekologišką, saugią ir efektyvią transporto jungčių sistemą. Tokį siekį ir jam įgyvendinti skirtą veiksmų planą šiandien ketina patvirtinti abiejų žemynų transporto ministrai. Ministrų deklaracija bus pasirašoma Čengdu (Kinija), baigiantis antrajam Azijos ir Europos transporto ministrų susitikimui (ASEM).

„ASEM bendradarbiavime dalyvaujančiose Azijos ir Europos valstybėse gyvena daugiau kaip pusė viso pasaulio žmonijos, jų prekyba sudaro 60 procentų visos tarptautinės prekybos, čia sukuriama daugiau kaip pusė viso pasaulio bendrojo vidaus produkto. Ekologiška, saugi bei efektyvi Azijos ir Europos transporto jungčių sistema yra ypatingai svarbi siekiant Azijos ir Europos ekonominio klestėjimo bei augimo“, – teigiama ASEM transporto ministrų deklaracijos projekte.
Pasak Lietuvos susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio, bendras ASEM transporto ministrų ir verslo atstovų susitikimas suteikia galimybę konstruktyviam dialogui, lygiateisiam ir tarpusavyje naudingam abiejų žemynų valstybių bendradarbiavimui.
Konkretiems bendradarbiavimo klausimams spręsti ASEM susitikimo metu dvi dienas vyksta transporto ministrų ir stambių verslo kompanijų vadovų sesijos. Ministras E. Masiulis kartu su Kinijos, Pietų Korėjos, Lenkijos, Rusijos ir Singapūro transporto ministrais šiandien dalyvauja rytinėje sesijoje efektyvaus transporto tema. Sesijoje taip pat dalyvauja transporto verslo kompanijų atstovai – „China Shipping“, „Hanjin Co.“, Vokietijos geležinkelių įmonė „DB International“ bei „TNT Logistics“.
Be to, vakar surengti susisiekimo ministro E. Masiulio susitikimai su Kinijos jūrų laivybos kompanijos COSCO, „Maersk Line“ Šiaurės Azijos regiono ir „China Shipping“ vadovais.
„ASEM susitikime aptariame daug bendradarbiavimo sričių, viena iš jų – transporto jungčių efektyvumas. Išties dar turime daug nuveikti gerindami žemynų susisiekimą: kurti šiuolaikišką infrastruktūrą ir logistikos grandines, diegti intelektines transporto sistemas, supaprastinti valstybių sienų kirtimo procedūras, suderinti tarifų sistemą“, – sakė susisiekimo ministras E. Masiulis.
Ministro teigimu, itin svarbus ASEM bendradarbiavimo rezultatas – tai valstybių kartu parengtas ir šiandien tvirtinamas veiksmų planas, skirtas pagerinti krovinių ir keleivių vežimo sąlygas tarp Azijos ir Europos. „Dabar, sutarę dėl daugybės dalykų, turėsime atlikti savo „namų darbus“, – teigė ministras.

Veiksmų plane numatytos ASEM dalyvaujančių valstybių bendradarbiavimo gairės, numatoma keistis gerąja patirtimi, statistikos duomenimis, nustatyti šalims naudingiausias bendradarbiavimo sritis. Šis planas numato svarbiausius veiksmus kiekvienos transporto rūšies srityse bei pateikia gaires valstybėms, kaip turėtų būti gerinamos abiejų žemynų prekybos bei krovinių ir keleivių vežimo sąlygos, kuriant ekologišką, saugią ir efektyvią transporto infrastruktūrą, taikant informacines ir ryšių technologijas, intelektinių transporto sistemų sprendimus.

 

Šaltinis: LR Susisiekimo Ministerija