Author: | Category: Transporto Naujienos |

Šiandieniniai audituoti nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ finansiniai rodikliai patvirtina, jog asociacija atsitiesė po vežėjus prieš trejus metus ištikusios krizės ir dirba stabiliai bei pelningai.

2011 m. asociacijos finansinė-ūkinė veikla buvo teigiama – uždirbta 3,775 mln. litų pelno, o 2012 – uosius ji pradėjo uždirbusi dar daugiau kaip 3 mln. litų.

Grupelės vežėjų viešumoje mesti kaltinimai asociacijai, neva ši skendi skolose ar prašymai valstybinėms institucijoms tikrinti bei inspektuoti asociaciją „Linava“, neturi pagrindo.

Šiuo metu asociacija neturi jokių papildomų mokestinių įsipareigojimų ar skolų.  Apie tai, kad nėra neįvykdytų įsipareigojimų Valstybinei mokesčių inspekcijai patvirtina šios institucijos atsiųstas sumokėtų mokesčių suderinimo aktas.

Jokių grėsmių ar neatitikimų TIR sistemos reikalavimams taip pat nėra – tą patvirtina neseniai Tarptautinės kelių transporto sąjungos IRU prašymu atliktas kompanijos „PricewaterhouseCoopers“ auditas.

IRU generalinis sekretorius Martin Marmy, savo laiške pažymėjo, jog asociacija tinkamai atlieka savo darbą administruodama TIR sistemą. Apie tai asociacija informavo ir Seimo Antikorupcijos komisiją.

Pasak asociacijos „Linava“ prezidento Algimanto Kondrusevičiaus, viešumoje pasirodę spekuliacijos apie milžiniškus asociacijos nuostolius, tėra rinkimus pralaimėjusios opozicinės vežėjų grupės retorika artėjant birželio 1 d. įvyksiančiam vežėjų Kongresui.

„Nesuprantu kam naudinga viešai skleisti neigiamus duomenis ar iš konteksto ištrauktas auditorių pastabas. Juk kenkiama ne tik asociacijai, o visai Lietuvos transporto sistemai, bandoma ją diskredituoti. Jau trečius metus tęsiasi asociacijos puolimas, tad  kas gali paneigti galimybę, jog tai nėra naudinga išorės jėgoms“, – teigia A. Kondrusevičius.

Šaltinis: Linava