Author: | Category: Transporto Naujienos |

viaTOLL2011 metų sausio 13 dieną Lenkijos transporto ir ekspedicijos rūmai, Varšuvoje organizavo konferenciją  „Kėlių infrastruktūros būklė ir transporto – ekspedijavimo paslaugų plėtra”,. Pagrindinė Transporto, Ekspedicijos ir Logistikos įmonių atstovų  pokalbių tema buvo klausimai susiję su Lenkijos kelių rinkliavos surinkimo sistemos įvedimu ir pasekmės kelių transporto sektoriui.

Ši sistema kuri Lenkijoje buvo pavadinta „viaTOLL” vairuotojai naudosis apie 2 000 km. autostradų, 5 000 km greitkelių ir 600 km valstybinės reikšmės keliuose.  „viaTOLL” sistemą planuojama pradėti taikyti nuo 2011 m. liepos 1 d. Privalomai tai apims transporto priemones, kurių maksimali bendroji leistina masė yra didesnė kaip 3,5 t., ir yra skirtos pakeisti kelių vinjetes.

Konferencijoje taip pat buvo aptarta tema, liečianti išlaidas, kad po sistemos  įvedimo įmonių kaštai padidės. Lenkijos  Infrastruktūros Ministerijos parengtas reglamento projektas dėl tarifų nustato sekančias kainas už 1 km pravažiuota šalies keliais, transporto priemonėms A ir S klasės:

– transporto priemonėms nuo 3,5 t iki 12 t  nuo 0,25 zł iki 0,40 zł,

– transporto priemonėms nuo 12 t – nuo  0,33 zł iki 0,53 zł.

Konferencijos dalyviai sutarė, kad Lenkijos Infrastruktūros Ministerijos siūloma kelių  mokesčių sistema  „viaTOLL“ greičiausiai turės įtakos ant transporto įmonių išlaidu padidinimą .