Author: | Category: Transporto Naujienos |

Ar vairuodami pagalvojame apie kitus vairuotojus?

Dauguma vairuotojų teigia, kad kelių eismo taisyklių sąmoningai niekuomet nepažeidžia, nebent tik netyčia. Nors patiems vairuotojams tenka nusižengti KET, tačiau kitus taisykles pažeidžiančius vairuojančius asmenis respondentai vertina itin neigiamai.

Beveik trečdalis respondentų stengiasi nereaguoti į vairuotojus, kurie pažeidžia KET, tačiau daugiau nei kas antras Autogidas.lt respondentas reaguoja jautriai: dalis nuolatos pyksta ir tyliai keiksnoja taisykles pažeidusiuosius sau tylomis, tačiau kiti gestais ir šūksniais parodo, kad yra nepatenkinti tokių vairuotojų elgesiu. Apie 6 proc. respondentų pripažįsta, kad pamoko KET pažeidžiančius vairuotojus. Likusieji dažniausiai vaikšto pėsčiomis ir greit važiuojantys ir kitaip KET nusižengiantys vairuotojai juos itin gąsdina ir kelia nesaugumo jausmą.

Paklausti, ar palieka savo transporto priemonę neleistinoje vietoje, dauguma (62 proc.) portalo Autogidas.lt respondentų teigia, kad automobilius stato tik tose vietose, kuriose galima. Vis dėlto yra trečdalis vairuotojų, kurie pripažįsta, kad kartais palieka ten, kur negalima, ir keli procentai respondentų, kurie nuolatos palieka automobilį neleistinose vietose.

Autogidas.lt apklausos rezultatai taip pat rodo, kad kiek daugiau nei pusė vairuotojų yra linkę pagalvoti ir apie kitus vairuotojus, todėl, pasistatę automobilį netaisyklingai ar užėmę dviejų automobilių vietą, jie būtinai transporto priemonę stato iš naujo, kad užimtų kuo mažiau vietos. Beveik 40 proc. apklausoje dalyvavusių asmenų pripažįsta, kad tokiais atvejais automobilį stato iš naujo tik tuomet, jei netingi ar jei turi laiko. Vis dėlto yra keli procentai vairuotojų, kurie mano, kad turi teisę transporto priemones palikti, kaip jie nori, taigi palieka taip, kaip pavyko pastatyti iš pirmo karto.