Author: | Category: Transporto Naujienos |

Ar nacionalinės garantijos išstums TIR knygeles?

Ar nacionalinės garantijos išstums TIR knygeles?

Logistikos specialistai su nerimu laukia gruodžio 1 d., mat tądien turėtų paaiškėsi, ar įsigalios Rusijos iniciatyva – įvesti nacionalines garantijas. Pagal naująją tvarką būtų dirbama visoje Muitų Sąjungoje (Rusija, Baltarusija, Kazachstanas). Jei ši naujoji tvarka įsigaliotų, prognozuojama, kad gabenimų įkainiai gerokai sumažės, nes į šias šalis be TIR knygelių galės įvažiuoti visi norintys – nebereiks būti asociacijos „Linava“ nariu ir pirkti TIR knygelių.

Šiuo metu Lietuvoje nacionalinėmis garantijomis naudojasi apie 50 įmonių. Pastarosios tikina, kad nesklandumų gabenant krovinius į Muitų Sąjungos šalis be TIR knygelių nepatiria. Be to, nacionalinių garantijų naudojimas palengvina gabenimo procesus ir tuo atveju, jei kroviniai yra labai brangūs. Kaip žinia, TIR knygelė padengia 60 tūkst. EUR mokesčių, o jei ši suma didesnė, reikia palydos. Vežėjai tikina, kad kur kas pigiau vežti su garantija nei samdyti konvojų.

Nacionalines garantijas šiuo metu Lietuvije teikia Alytaus įmonė „Durga“. Jos atstovai pabrėžia, kad lietuvių konservatyvumas stabdo juos nuo naujovių diegimo savo veikloje. Visgi pripažįstama, kad iš anksto pasirengus gruodžio 1-osios datai, nesklandumų tarptautinių gabenimų procese bus daug mažiau.

Logistikos grandinės dalyvius labiausiai džiugina tai, kad nacionalinių garantijų įforminimo procedūros labai paprastos – panašios į krovinių, grįžtančių iš Baltarusijos į Europą. Nacionalinės garantijos galioja nuo Lietuvos ir Baltarusijos pasienio iki visų Muitų sąjungos muitinės postų.

Panašūs straipsniai:

 

Autorius: BukMatomas